Kilpailukalenteri 2022, ilmakivääri

OHJEITA KILPAILIJOILLE

Kilpailut ammutaan SAL:n sääntöjen mukaisesti, eli ensin on normaali 15 minuutin valmistautumis- ja koelaukausaika, sitten erä aloitetaan samanaikaisesti ja lopetetaan myös kuten säännöissä määrätään kanssakilpailijaa häiritsemättä. Laukauksia ammutaan paperitauluihin 1/täplä, Mega Linkkeihin kaikki peräkkäin.

Ensimmäinen erä alkaa klo 16:00 (koelaukaukset klo 15:45), toinen erä klo 18:30 (koelaukaukset klo 18:15).

Kilpailun vastuullinen vetäjä toimittaa tulokset Janne Terkolalle, janne.terkola@gmail.com tai whatsapp 0452722110.


HYVÄÄ KILPAILUONNEA KAIKILLE!
kiväärijaoston johtoryhmä

 

===============================================================================================

Marraskuu 2021

Pvm

Klo

Kilpailu

Toimitsijat

HUOM.

ma

1.11.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

3.11.

16:30

Viikkokilpailu 40/60ls


 


1

to

4.11.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

pe

5.11.

18:00

Makuuharjoitus


 


 

 

7.11

 

Ilmakiväärin AM, Säkylä

SäSA

 

ma

8.11.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

10.11.

16:30

Asentokilpailu 3x20ls ja 2x30ls


 

 

to

11.11.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

pe

12.11.

18:00

Polviharjoitus


 


 

13.-14.11

 

 

Pari SM, Ylihärmä

 

 

ma

15.11.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

17.11.

16:30

Viikkokilpailu 40/60 ls


 

2

to

18.11.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

 

19.-21.11

 

Ikäkausisarjojen(pl. M/M20 ja N/20) SM, Espoo, kutsu

 

 

ma

22.11.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

24.11.

16:30

Asentokilpailu 3x20ls ja 2x30ls

Laine
 


 

to

25.11.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

pe

26.11.

18:00

Polviharjoitus


 


 

 

27.-28.11

 

AM asennot ja makuu, Turku, kutsuun>

 

 

ma

29.11.

18:00

Vapaat harjoitukset

 

 

 

 

Joulukuu 2021

Pvm

Klo

Kilpailu

Toimitsijat

HUOM.

ke

1.12.

16:00

Salotuoppi 40/60 ls pysty

Hovila

1

3. – 5.12.


 

48. Kupittaan Kisat

TSA

 

ma

6.12.

18:00

Vapaat harjoitukset

 


 

ke

8.12.

16:00

Salotuoppi 40/60 ls pysty

Christian Bäro

2

ke

15.12.

16:00

Salotuoppi 40/60 ls pysty

Pietinalho

3

 

ILMAKIVÄÄRILAJIEN KILPAILUOHJELMA 2022

 

Tammikuu 2022

Pvm

Klo

Kilpailu

Toimitsijat

HUOM.

ma

3.1.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

to

6.1.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

10.1.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

12.1.

16:30

Salotuoppi 40/60 ls pysty

 

4

to

13.1.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

17.1.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

19.1.

16:30

Viikkokilpailu 40/60ls

 

3
 

to

20.1.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

24.1.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

26.1.

16:30

Salotuoppi 40/60 ls pysty


 

5

to

27.1.

18:00

Vapaat harjoitukset


 

 

ma

31.1

18.00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä

 

 

 

Helmikuu 2022

Pvm

Klo

Kilpailu

Toimitsijat

HUOM.

ke

2.2.

16:30

Salotuoppi 40/60 ls pysty


 

6

to

3.2.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

7.2.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

9.2.

16:30

Asentokilpailu 3x20ls ja 2x30ls


 

 

to

10.2.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

14.2.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

16.2.

16:30

Viikkokilpailu 40/60ls


 

4
 

to

17.2.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

pe

18.2.

16:30

Makuuharjoitus


 


 

ma

21.2.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

23.2.

16:30

Mestaruuskilpailu 60 ls pysty


 


 

to

24.2.

18:00

Vapaat harjoitukset


 

 

ma

28.2

18.00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä

 

 

 

Maaliskuu 2022

Pvm

Klo

Kilpailu

Toimitsijat

HUOM.

ke

2.3.

16:30

Mestaruuskilpailu 60 ls makuu


 


 

to

3.3.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

7.3.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

9.3.

16:30

Mestaruuskilpailu 3 x 20 ls, 2 x 30 ls

 


 

to

10.3.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

14.3.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

16.3.

16:30

Mestaruuskilpailu 40 ls pysty


 


 

to

17.3.

18:00

Vapaat harjoitukset


 


 

ma

21.3.

18:00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä


 


 

ke

23.3

18.00

Viikkikilpailu 40/60ls

 

5

to

24.3

18.00

Vapaat harjoitukset

 

 

ma

28.3

18.00

Ampumaurheilukoulu, alkeisryhmä