Pistoolin tulokset 2017

Salon 49. Ampumakisat
Salon Ampumaurheilukeskus, Halikko, Hevonpää 30.06 - 02.07.2017

Muutamia kuvia kisoista.

Sunnuntain tuloksia

25m Pistooli 60 ls sarja N20:
1) Lydia Kurus EST 547, 2) Alina Kovaljova EST 539, 3) Viidas Önne-Liisi EST 536, 4) Julia Palmgren MA 518, 5) Elina Ripatti MA 512, 6) Sophia Arrakoski RS 504, 7) Venla Berg KarMAS 448.

25m Pistooli 60 ls sarja M18:
1) Urho Hietaniemi AlavA 527, 2) Lasarus Hangassalo IMAS 510.

25m Pistooli 60 ls sarja M20:
1) Stanislav Boldõrev EST 567, 2) Esa Savola LappjA 558, 3) Kirill Lepman EST 551, 4) Ekke Alar Toomingas EST 548.

25m Pistooli 60 ls sarja N:
1) Kirsti Kaaro KAS 550, 2) Reetta Hynninen PAS 541.

25m Pistooli 60 ls sarja M:
1) Klaus Tupi TSA 569, 2) Rauno Hartikainen HVA 565, 3) Joonas Knuuti P-HA 564, 4) Antti Mäkiranta SaSA 562, 5) Aleksi Pirttimäki PAS 557, 6) Janne Terkola SaSA 544, 7) Jukka Kankare SaSA 535.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja M50:
1) Jari Nieminen SäSA 563, 2) Matti Anttonen SaSA 556, 3) Matti Kunttu KSA 535, 4) Jari-Pekka Savojoki SaSA 493, 5) Jori Arrakoski RS 448.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja M60:
1) Raimo Laine RS 558, 2) Kenneth Mariani-Cerati RS 550, 3) Pekka Kähkönen TSA 540/7x, 4) Heikki Pakkalin TSA 540/7x, 5) Pentti Laihanen SA 536, 6) Lawrence Mariani-Cerati RS 533, 7) Seppo Junttila TSA 506.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja N60:
1) Päivi Mariani-Cerati ESF 536 SE, 2) Mirja Aho KP-V 504.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y70:
1) Alpo Vehanen SA 554, 2) Jukka Niemelä SaSA 505, 3) Jukka Lindberg TSA 504, 4) Pertti Toikka SaSA 493.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y75:
1) Pentti Kärnä LovAS 537, 2) Ulf Fagerström RS 470, 3) Taisto Kilpinen SaSA 398, 4) Keijo Vesanen HVA 333 DNF.

25m Isopistooli sarja M:
1) Klaus Tupi TSA 567, 2) Marko Inovaara P-HA 557, 3) Joonas Knuuti P-HA 545, 4) Janne Terkola SaSA 542.

25m Isopistooli sarja M50:
1) Matti Anttonen SaSA 560, 2) Jari Nieminen SäSA 547, 3) Matti Kunttu KSA 535, 4) Jari-Pekka Savojoki SaSA 500.

25m Isopistooli sarja M60:
1) Raimo Laine RS 561, 2) Kenneth Mariani-Cerati RS 543, 3) Heikki Pakkalin TSA 538, 4) Pentti Laihanen SA 523, 5) Seppo Junttila TSA 518, 6) Lawrence Mariani-Cerati RS 515, 7) Pekka Kähkönen TSA 512.

25m Isopistooli sarja Y70:
1) Alpo Vehanen SA 549, 2) Pertti Toikka SaSA 462.

25m Isopistooli sarja Y75:
1) Pentti Kärnä LovAS 531, 2) Keijo Vesanen HVA 482, 3) Ulf Fagerström RS 465.


 

Maaottelu Suomi-Viro

25m Pistooli 60 ls sarja JF:
1) Lydia Kurus EST 547, 2) Alina Kovaljova EST 539, 3) Õnne-Liisi Viidas EST 536, 4) Julia Palmgren FIN 518, 5) Elina Ripatti FIN 512, 6) Venla Berg FIN 448.

25m Pistooli joukkue, sarja JF:
1) ESTONIA 1622, 2) FINLAND 1478.

25m Pistooli 60 ls sarja JM:
1) Stanislav Boldõrev EST 567, 2) Esa Savola FIN 558, 3) Kirill Lepman EST 551, 4) Ekke Alar Toomingas EST 548, 5) Urho Hietaniemi FIN 527, 6) Lasarus Hangassalo FIN 510.

25m Pistooli joukkue, sarja JM:
1) ESTONIA 1666, 2) FINLAND 1595.

 

Lauantain tulokset

50m Pistooli sarja M20:
1) Konsta Kivi TSA 536, 2) Kirill Lepman EST 524, 3) Esa Savola LappjA 512, 4) Stanislav Boldõrev EST 506, 5) Niklas Myllymäki NoSA 459, 6) Ekke Alar Toomingas EST 454.

50m Pistooli sarja N:
1) Kirsti Kaaro KAS 531.

50m Pistooli sarja M:
1) Olli Jokiranta PAS 535, 2) Rauno Hartikainen HVA 525, 3) Jarmo Salo LSA 517, 4) Ilkka Myllymäki NoSA 499, 5) Aleksi Pirttimäki PAS 492, 6) Klaus Tupi TSA 490, 7) Anssi Hakkarainen TSA 489, 8) Pekka Korpinen PAS 459.

50m Pistooli sarja M50:
1) Hannes Frigård SA 520, 2) Matti Kunttu KSA 479, 3) Markku Koskivirta KAS 471, 4) Jari Huuskonen PAS 459.

50m Pistooli sarja M60:
1) Raimo Laine RS 509, 2) Pentti Laihanen SA 474, 3) Jorma Torvinen SaSA 447.

50m Pistooli sarja N60:
1) Mirja Aho KP-V 424 SE.

50m Pistooli sarja Y70:
1) Kurt Wallden TSA 481, 2) Erkki Grönholm V-SA 437, 3) Kari Nyrhinen TSA 422.

50m Pistooli sarja Y75:
1) Pentti Kärnä LovAS 435.

25m Vakiopistooli sarja N20:
1) Sophia Arrakoski RS 399.

25m Vakiopistooli sarja M18:
1) Lasarus Hangassalo IMAS 500, 2) Leo Salonen RSA 495, 3) Urho Hietaniemi AlavA 493.

25m Vakiopistooli sarja M20:
1) Stanislav Boldõrev EST 539, 2) Esa Savola LappjA 536, 3) Ekke Alar Toomingas EST 515/4x, 4) Kirill Lepman EST 515/3x, 5) Niklas Myllymäki NoSA 430.

25m Vakiopistooli sarja N:
1) Kirsti Kaaro KAS 509, 2) Susanna Röman TSA 430.

25m Vakiopistooli sarja M:
1) Petri Eteläniemi P-HA 562, 2) Jarmo Salo LSA 550, 3) Klaus Tupi TSA 543, 4) Jouko Flemming TSA 541, 5) Janne Terkola SaSA 531, 6) Jukka Kankare SaSA 525, 7) Antti Mäkiranta SaSA 524, 8) Olli Jokiranta PAS 520, 9) Aleksi Pirttimäki PAS 515, 10) Rauno Hartikainen HVA 512, 11) Pekka Korpinen PAS 501.

25m Vakiopistooli sarja M50:
1) Matti Anttonen SaSA 532, 2) Hannes Frigård SA 519, 3) Jari Huuskonen PAS 471, 4) Jari-Pekka Savojoki SaSA 442, 5) Jori Arrakoski RS 419.

25m Vakiopistooli sarja M60:
1) Raimo Laine RS 526, 2) Pentti Laihanen SA 513.

25m Vakiopistooli sarja Y70:
1) Kurt Wallden TSA 440, 2) Jukka Niemelä SaSA 431, 3) Pertti Toikka SaSA 412.

25m Vakiopistooli sarja Y75:
1) Pentti Kärnä LovAS 450.


 

Maaottelu Suomi-Viro


50m Pistooli sarja JM:
1) Konsta Kivi FIN 536, 2) Kirill Lepman EST 524, 3) Esa Savola FIN 512, 4) Stanislav Boldõrev EST 506, 5) Niklas Myllymäki FIN 459, 6) Ekke Alar Toomingas EST 454.

50m Pistooli joukkue, sarja JM:
1) FINLAND 1507, 2) ESTONIA 1484.

25m Vakiopistooli sarja JM:
1) Stanislav Boldõrev EST 539, 2) Ekke Alar Toomingas EST 515/4x, 3) Kirill Lepman EST 515/3x, 4) Lasarus Hangassalo FIN 500, 5) Leo Salonen FIN 495, 6) Urho Hietaniemi FIN 493.

25m Vakiopistooli joukkue, sarja JM:
1) ESTONIA 1569, 2) FINLAND 1488.

 

Perjantain tulokset

25m Olympiapistooli sarja M18:
1) Lasarus Hangassalo FIN 497, 2) Leo Salonen FIN 472, 3) Urho Hietaniemi FIN 419.

25m Olympiapistooli sarja M20:
1) Stanislav Boldõrev EST 545, 2) Kirill Lepman EST 523, 3) Ekke Alar Toomingas EST 518.

25m Olympiapistooli sarja M:
1) Petri Eteläniemi P-HA 558.

25m Olympiapistooli sarja M50:
1) Jari-Pekka Savojoki SaSA 410.

25m Olympiapistooli sarja Y70:
1) Jorma Åsbacka MA 530, 2) Kurt Wallden TSA 513.

25m Olympiapistooli sarja Y75:
1) Taisto Kilpinen SaSA 215.


 

Maaottelu Suomi - Viro

 

25m Olympiapistooli sarja JM:
1) Stanislav Boldõrev EST 545, 2) Kirill Lepman EST 523, 3) Ekke Alar Toomingas EST 518, 4) Lasarus Hangassalo FIN 497, 5) Leo Salonen FIN 472, 6) Urho Hietaniemi FIN 419.

25m Olympiapistooli joukkue, sarja JM:
1) ESTONIA 1586, 2) FINLAND 1388.